Цей розкішний дачний будинок розташований на півострові Тихань, що на північному узбережжі найбільшого у Центральній Європі озера Балатон (Угорщина). Поєднання традицій і сучасності у зовнішньому оздобленні та внутрішньому дизайні помешкання містить низку сміливих акцентів, проте водночас виглядає досить органічним.
Поєднання трьохсотлітніх курортних традицій Балатону з новітніми досягненнями індустрії відпочинку Центральної Європи, яке постійно відчувають численні гості озера, гармонійно втілено і в цьому будинку. Архітектор Шекйр Ференц спроектував помешкання, яке можна охарактеризувати, як сучасно-консервативне. Хоч будинок і розташований у курортній місцевості, безпосередньо до багатокілометрового водного плеса Балатону він не прилягає. Відтак, архітектор запроектував на подвір’ї невеличкий басейн – для випадків, коли зануритись у живильну прохолоду води хочеться без зволікань. Поруч – місце для трапези на свіжому повітрі. Сучасність і традиція переплелися, неначе виноградна лоза на подвір’ї будинку, і в цьому випадку басейн – штучний, а сад, що його оточує, – якнайсправжнісінький. Справжній «wine yard», де вирощують виноград, ефектно вписаний у загальний вигляд садиби завдяки умілому плануванню.
Зручними у використанні є й величезні двері – з боку басейну. Попри зовнішню простоту конструкції, вона досить надійна. Заходимо всередину будинку, дихаємо прохолодою природного каменю, ловимо сонячні промені у просторі вікна – і погляд одразу зупиняється на підлозі. Скрізь у помешканні вона покрита дерев’яною дошкою. Це створює у всіх кімнатах відчуття композиційної довершеності, а водночас – враження простору, ніби додаючи ще трохи повітря у кожну з кімнат.
І без того простора вітальня – центральна за площею й розташуванням частина будинку. Вона видається ніби ще більшою завдяки плетеним меблям із безліччю яскраво-білих подушок. Спокій відпочинку тут буквально витає у повітрі, неначе терпкі пахощі виноградної лози. А природний камінь гармонійно втілений не лише в екстер’єрі, а й в інтер’єрі. Утім, навіть стіни видаються на диво легкими, ледь відчутними, неначе теплий літній вітерець над спокійним озерним плесом – вітальня плавно переходить у кухню, залишаючи простір між ними.
Мінімалізм панує і на кухні – зовні прості, але напрочуд функціональні меблі, нічого зайвого і водночас – усе потрібне для комфортного приготування їжі. Далі – зона їдальні. Тут завжди дуже сонячно, адже стеля – прозорий купольний дах. Міцний дубовий стіл, стільці з високими спинками налаштовують на неквапливі трапези у хорошій компанії за келихом доброго вина. Та ось за їдальнею масивні двері. За ними святая святих цього будинку – винний льох. Він розташований на рівні першого поверху, що саме в цьому місці врізається у пагорб, тому льох вкритий землею.
Господар помешкання – справжній поціновувач якісних вин – створив за допомогою архітекторів, будівельників і дизайнерів довершені умови не лише для відпочинку, а й для зберігання пляшок із колекційними напоями, якими залюбки частує родину і гостей. Своєрідним модерним акцентом у будівлі є міжповерхові сходи. Сучасний мінімалістичний дизайн перетворює їх на таку собі «скульптуру в музеї». А дерев’яний матеріал сходів, виконаних у теплих, приємних для ока кольорах, надає їхньому ансамблю гармонії.
Функціональності у поєднанні зі зручністю підпорядковане й оздоблення ванної кімнати, що на другому поверсі будинку. Ванна надзвичайно проста, все зайве прибране для кращого ефекту релаксації. Відтак, погляд не губиться у безлічі деталей, а натомість фіксує основне – ненав’язливі пастельні кольори й багато світла. На другому поверсі – дві спальні. Тут атмосфера затишку і відпочинку. Словом, справжнісінький курортний рай!
Текст Тетяни Солнцевої Фото Глейзера Аттіли Благодарим за предоставленный материал редакцию журнала Real Home
|