Нажмите кнопку "Нравится",
чтобы присоединится к нам.

  ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
 
Регистрация         Забыли пароль
  МЕНЮ
 
  КАТАЛОГ ДЛЯ ЗАСТРОЙЩИКА

 

Журнал
"NM House"
уже в продаже!

 


  КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
ЗАДАТЬ ВОПРОС

ЭКСПЕРТАМ

 

НАШ АДРЕС

04073, Украина, г. Киев,
ул. Семьи Сосниных 17

ВРЕМЯ РАБОТЫ:

Пн.-Пт. с 9.00 до 18.00

Сб.-Вс. по договорённости

НАШИ КОНТАКТЫ

тел.:

+38 (044) 599 52 93

+38 (067) 402 82 67

+38 (095) 611 46 54

 

e-mail:

dom@dom-ua.com

  Полезная информация
Индивидуальное проектирование или готовый проект дома?

       Есть люди, которые живут в этом мире по общим правилам, пользуясь типичными вещами, не меняя ничего вокруг себя. Другие  люди постоянно пытаются подчеркивать свою индивидуальность, ломая стереотипы и вводят свои правила в книгу под названием «Жизнь…»,  при этом не останавливаясь на достигнутом.

подробнее >>


 

 

  Ландшафтный дизайн
 

Секрети сучасного ландшафту



Про водойми в приватних садибах

picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture

Є повір’я, що колись-давно божества води спустилися з небес з боку заходу сонця, й оселилися в найглибших водах. Однак їх зв’язок з небом не перервався. Спускалися вони по-різному. Одні робили собі міст із червоних промінців, другі – з жовтих, треті – з блакитних... Ці шляхи видно, коли крапельки води парують над водою, осяяною сонцем. Люди назвали їх веселкою. Сонце, вода, небо – ось, мабуть, і все, що людині дає змогу відчути щастя і єднання зі світом. Коли опускається вечірній фіолет, на озері мерехтять таємничі відблиски, і казка видається правдою, що виринула з глибин підсвідомості.

Коли час зупиняється
Фонтани Петергофа, японські сади, садове мистецтво Голландії, парки Франції, – всюди вода є од- нією з найважливіших складових ландшафту, а часом і центральним його елементом.
Понад 4 тисячі років тому гармонійні ансамблі з води, каміння та зелених насаджень створювали в своїх садах древні китайці. На їх думку, вода візуально розширює і збільшує простір, наближає душу до вічності.
У наші дні напрям «Sanus per Aquam» (SPA), що в перекладі означає «здоров’я за допомогою води», закріпився в медицині, wellness-послугах, а також у ландшафтному дизайні.
Людині, яка перебуває в стані хронічної втоми, звикла до нерегулярного сну та поганої екології, необхідне «швидке перезавантаження», щось, здатне повернути енергію та сили. Тому дедалі популярнішими стають садиби з водоймами, де можна побути наодинці з природою.

Ідея понад усе
Водойма недаремно вважається перлиною саду. Спокійне дзеркало ставу надає саду стану безтурбоності та спокою, а фонтан, водоспад чи струмок вносять динаміку і завзяття. Є два основних стилі оформлення саду: ландшафтний (максимально наближений до природи) і дизайнерський (більш фантазійний). Дизайнерські водойми зазвичай втілюють у якусь концепцію, наприклад, японський сад каміння. Якщо ділянка не має визначеного, яскраво вираженого стилю, можна обрати більш вільну ландшафтну водойму. Красиво виглядають водойми довільної форми з берегами, викладеними натуральним камінням і обрамлені трав’яними рослинами та кущами. Таким ландшафтом приємно милуватись у будь-яку погоду чи сезон крізь скляні стіни або великі вікна, що виходять на став.

Види водойм
Водойми можна класифікувати за кільками критеріями.
За походженням:

1) природні водойми – озера, ставки, річки, струмки, водоспади, болітця;
2) штучні водойми, створені людиною за природним зразком і декоровані під нього;
3) штучні водойми, що не претендують наслідувати природу, – басейни, каскади, фонтани, канали, чаші, вази.

За функціональним призначенням:
1) декоративні водойми, що є елементами ландшафтного дизайну;
2) функціональні водойми, котрі, окрім естетичної, мають і практичну користь. До них можна віднести стави для розведення риби, купальні стави, басейни.

Струмок на щастя
Вам поталанило, якщо на ділянці є природна водойма. В такому випадку головне – нічого не зіпсувавши, адаптувати її до власних потреб. У таких випадках втручання людини якщо і потрібне, то мінімальне, – укріпити береги, почистити чи поглибити дно водойми, влаштувати підсвічування, висадити декоративні рослини, побудувати на березі альтанку тощо. У деяких водоймах можна розвести рибу. Зазвичай обирають яскраві, помітні у воді породи, наприклад, коропи кої. За рибами цікаво спостерігати, крім того, вони очищають ставок від личинок комарів та інших комах.
творче змагання з природою
Сучасні технології дають змогу облаштувати штучну водойму таким чином, що її важко відрізнити від природної. Для цього необхідно вміло декорувати берегову лінію, аби приховати її штучне походження. Але є штучні водойми, зовнішній вигляд яких не копіює природних. Це можуть бути різного роду фонтани, каскади, басейни чи водойми суворих геометричних форм – круглі, прямокутні, квадратні. Особливість їх у тому, що при декоруванні не приховується, а підкреслюється штучність походження водойми.

Басейн на природі
На ділянці можна облаштувати басейн. Найпростіший і найдешевший – надувний та збірно-розбірний басейни. Збірно-розбірний складається з металевого каркаса, всередину якого вкладається спеціальна ПВХ-плівка, виконана у формі чаші під розмір басейна. Така конструкція не потребує підведення будь-яких додаткових комунікацій. Час встановлення та користування – літо. Інший варіант – басейн зі склопластику. Він у декілька разів дорожчий від попереднього варіанта, бо необхідне підведення інженерних комунікацій (електрика, вода, каналізація). Найсолідніший (він же найдорожчий) варіант – це будівництво бетонної чаші. Бетонні басейни зручні тим, що можуть задовольнити будь-яку примху замовника щодо дизайну і розмірів, встановлення гейзерів, підводного масажу та підсвічування. Для будівництва бетонного басейну необхідна проектна документація, інженерне оснащення і чітка послідовність робіт. Будівництво триває не менше двох місяців. Будь-який басейн, навіть найпростіший, треба укомплектувати спеціальним фільтром і насосом. Крім механічного очищення, необхідно користуватися засобами догляду за водою – проти цвітіння води та для знезараження її на основі хлору або кисню. Додають їх у середньому раз на тиждень протягом усього періоду експлуатації басейну.

Плавальний став – новинка сезону
Поціновувачам новизни і модних тенденцій цікаво буде дізнатися, що в Україні, як і в Західній Європі, не так давно зародилася мода на принципово новий елемент присадибної ділянки. Ім’я цього ноу-хау – плавальний (купальний) став. Ідея таких ставів полягає в тому, що природа сама очищає воду так, як це відбувається в природних озерах і при цьому не потрібна хлорка.
У Європі перші купальні стави з’явилися ще наприкінці 1980-х років. Тоді вони вважались екзотикою і попервах до них ставились з певною недовірою. Нині популярність їх зростає в геометричній прогресії, оскільки неможливо не відчути різницю між хлорованою та живою водою. Мармурові лавки і хромовані драбинки не замінять водних лілій і бабок, що веселяться, літаючи над озером. Купальний став складається з двох зон. Перша – це зона регенерації (очищення) води, де розташований водний сад. Тут рослини і ґрунти очищають воду, котра потім перетікає в другу зону – плавання. Взимку з плавального ставу не потрібно зливати воду чи закривати його спеціальними ролетами. Прибирання полягатиме в тому, аби восени підрізати рослини, а навесні прибрати мул із дна. Є ще один показник ефективності – площа ставу. Що він більший, то дешевше обходиться його влаштування порівняно з басейном аналогічної площі.
Першопрохідцем в Україні у цій справі стала компанія «Home Park», котра привезла в Україну цю прогресивну ідею.

Коли вода пустотлива
Стояча вода часом виглядає нецікаво. Будь-яка водойма оживе, якщо влаштувати в ній струмки, водоспади, фонтани. Крім того, вони збагачують воду киснем. А якщо у Вашому ставку живуть рибки, то для їх життєзабезпечення це надзвичайно важливо.
Дуже оживить ландшафт влаштований природою чи господарем садиби каскад водоспадів – декількох окремих міні-водойм, розташованих на різних рівнях. Побутує думка, що водоймі штучній більше пасує фонтан, а ставку природних форм – водоспад чи каскад.
Окрасою будь-якого ставу стане плаваючий фонтан. Дуже ефектно виглядають пристрої, що імітують туман. Динамічні елементи стануть центром водної композиції та улюбленим місцем відпочинку.

Загальні рекомендації для водойм усіх типів
Найчастіше водойми (як ставки, так і басейни) розташовують з південного боку будинку.
Однією з причин такого розта шування ставків є те, що деякі водні рослини (наприклад, латаття) є світлолюбиві і погано квітнуть у затінку. Для захисту від вітру висаджують дерева. Чашу ставу або русло струмка можна виготовити з різних матеріалів. Дуже зручні готові ємності. Вони бувають найрізноманітніших форм із проміжними рівнями для висаджування рослин. Встановлювати не важко. Крім готових форм, використовують спе- ціальну плівку. Такий варіант дає змогу створити водойму будь-якої форми. Плівки стійкі до розривів, дії ультрафіолетового проміння та не бояться морозу. Типи плівок різноманітні: одношарові, двошарові, з покриттям, що імітує дрібний гравій. Якісні плівки не містять кадмію та інших шкідливих елементів, їх можна використовувати у водоймах, де буде риба. Плівку, що імітує структуру каменю чи гальки, можна використовувати для оформлення країв ставу з частковим зануренням її в воду, що створить ефект природного переходу від ставу до саду.

Часто водойми обладнують під свічуванням. Надзвичайно цікаво виглядають на поверхні води кулі, що плавають і світяться.
Озеленення ставу перетворює будь-яку за розміром водойму на справжню окрасу ділянки.
Адже добре підібрані рослини – не лише елемент декору, а й справжні біофільтри, що очищують воду. При висаджуванні водних рослин слід враховувати, що, розростаючись, вони можуть закрити собою всю поверхню ставу. Тому рекомендують висаджувати їх у спеціальних контейнерах.
На великій водоймі можна облаштувати острів: є багато варіантів із використанням різних матеріалів.

Природа любить порядок
за плавальним ставом нескладний і багато часу не забере. Головна «робота» влітку — споглядати та милуватися. Споглядання – не менш важливе заняття, ніж підрізання рослин. Спостерігайте за жабами і бабками, рибками та іншими тваринками, милуйтеся квітучими рослинами – ірисами в червні, лататтям у липні і лобеліями в серпні. У спекотну погоду вода випаровується, тому її треба доливати. Найважливіше восени – почистити від мулу став та обладнання. Якщо в ставку водиться риба, взимку треба прорубати в льоді ополонки, щоб риба отримувала достатньо кисню. Навесні необхідно перевірити, як почуваються рослини. Можливо, з’явиться бажання досадити декілька видів. Також у цей період слід запустити насосне обладнання і декоративне підсвічування.

На завершення
Як свідчить досвід, водойма здатна видозмінити та прикрасити навіть найскромнішу за розмірами ділянку. Якщо ж садиба розташована на значній площі, то на її території можна влаштувати справжній японський сад. Так приємно споглядати з берега або човна рельєфи та пейзажі, запозичені у самої природи! Адже недарма аристократія у всі часи полюбляла саме ті вілли, центральною частиною яких був став.

Олена Бутівщенко
Благодарим за предоставленный материал редакцию журнала Real Home
Благодарим за консультации по вопросам плавательных прудов компанию Home Park


 

 
Проекты коттеджей Вы можете приобрести: Киев, Днепропетровск, Донецк, Львов, Харьков, Сумы, Чернигов, Одесса, Ивано-Франковск, Ужгород, Луганск, Николаев, Херсон, Запорожье, Полтава, Ровно, Житомир, Луцк, Тернополь, Черновцы, Хмельницкий, Винница, Черкассы, Кировоград, Симферополь.
 

ПОИСК ПРОЕКТА ДОМА

Проект:
Общая площадь:
Гараж:
Материал стен:
 

ПРОЕКТ МЕСЯЦА


Проект 17019
Общая площадь: 182.04 м2
 

ПРОЕКТ ГОДА


Проект 89007
Общая площадь: 290.02 м2


ВНИМАНИЮ АРХИТЕКТОРОВ ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ ПРОЕКТЫ ДОМОВ    ПРОЕКТЫ КОТТЕДЖЕЙ    ПРОЕКТИ БУДИНКІВ
© 2004 - 2024 Центр продажи проектов
Рейтинг Dom-UA 10 из 10 на основании 10 клиентских отзывов 10

Яндекс.Метрика